Ana Sayfa

Ab Rocket Nedir

Ab Rocket Etkileri

Ab Rocket Kullanımı

Sık Sorulan Sorular

Doğru Mekik Çekmek

Abrocket Satın Al


Mekik Nasıl Çekilir / Doğru Mekik Hareketleri

Birçok spor dalında olduğu gibi, fitness sporunda da "mekik çekme" önemli bir yere sahiptir. Nasıl spor yaparsanız yapın, egzersizler arasında mutlaka "mekik çekme" vardır. Bazı insanlara göre çok kolay olan “mekik çekme”, bazı insanlar için ise ölüm gibidir.

Ülkemizde yaşayan kadın ve erkeklerin ortak sorunlarından biri de daha çok karın ve göbek bölgesinden kilo almaktır. Eğer göbek şikayetiniz var ise mekik çekmeniz şarttır.

Mekik Çekmenin Faydaları

En çok karın ve göbek bölgesinde görülür. Düzenli olarak günlük mekik çekmeye başlayan bir kişi bir ayın sonunda farkları hissetmeye başlar ve mekik çekmeye devam ederse 3-4 ay içerisinde sonuç alabilir. Ancak göbeğiniz yada karnınız azaldığı için mekik çekmeyi bırakmamanız gerekir. Zaten düzenli olarak mekik çeken biri için mekik çekmek oldukça kolaylaşmaya başlar ve pek zorlanmaz.

Akla gelen en önemli soru, mekik hareketleri bu kadar önemi gerçekten hak ediyor mu?

Temelde, mekik hareketleri doğru yapıldığında, özellikle bel kemiğini korur, bel bölgesindeki abdominal kasları (göğüs kemiğinden başlayıp pelvise kadar uzanan kas grupları ve pelvis bölgesindeki üç kas grubu) güçlendirir ve sertliğini artırır. Aslına bakılırsa, doğru yapılan bir , bel bölgesi için bilinen en uygun egzersizdir. Yanlış yapıldığı takdirde ise, hem boşuna zaman kaybı, hem de bazı sağlık problemleri yaratabilir.

Doğru bir mekik egzersizinde dikkat edilmesi gereken konular:

Eğer mekik çekmeye yeni başladıysanız, hızlı davranmayın. Belinizin incinmesine neden olabilir.

Yeni başladıysanız, kendinizi bir anda zorlamayın. Egzersiz yaptıkça, mekik çekme sayınızı artırın.

Mekik çekerken tamamen aç veya tamamen tok olmamaya özen gösterin.

Mekik Egzersizinde Yapılan Genel Hareketler:

1) Uzanıp Doğrulma:

Genel abdominal (karın bölgesi kasları) egzersizidir. Fakat, ön karın kasları için yetersizdir. Bu egzersizde, büyük bel kası çalıştırılır.

2) Zorlama:

Üst karın kasları için ana egzersiz türüdür. Bel hareket ettirmeden karnınızın üst kısmını yukarı kaldırarak yapılır.

3) Kalça Kaldırma:

Alt karın kasları için gerekli bir egzersizdir. Vücudunuzun üst kısmını oynatmadan kalçanızı yukarı-aşağı hareket ettirin.

4) Yana Doğru Mekik:

Yan karın kasları için gerekli hareketlerdir. Soldan sağa doğru yaptığınızda, sol dış kaslar ve sağ iç kaslar çalışır. Sağdan sola doğru yaptığınızda ise sağ dış kaslar ve sol iç kaslar çalışır.

Bu hareketlerin tamamını ve daha fazlasını, Ab Rocket Masajlı Mekik Aleti ile kolayca yapabilirsiniz. Aldığınız ürünün kutusundan çıkan egzersiz DVD’si ile, kolayca ve daha fazla hareket yapmanız mümkün…

Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :